Визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування

Опубліковано Mar 20, 2014 в Виграні справи, Право власності, Статті

Розповсюдженим явищем у моїй практиці щодо оформлення спадщини є відсутність правовстановлюючих документів на майно, що є об’єктом спадкування.

Одним з таких випадків була відсутність у спадкоємиці державного акта про право власності на земельну ділянку, яка належала спадкодавцю.

Слід зазначити, що законодавством України передбачено механізми відновлення втрачених документів шляхом отримання дублікату. Однак, не всі державні органи дотримуються закону.

Так, одне з районних управлінь земельних ресурсів не захотіло виконувати законні вимоги державного нотаріуса по виготовленню дубліката державного акта про право власності на земельну ділянку для подальшого оформлення спадщини.
Вирішити таку проблему можливо двома шляхами:

1. Звернутися з позовом до адміністративного суду про визнання дій УЗР протиправними та зобов’язати виготовити дублікат державного акту про право власності на земельну ділянку.

2. Звернутися до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.

В інтересах своєї клієнтки мною було обрано коротший шлях, тобто подано позов до суду про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.

Для отримання позитивного рішення суду довелося зібрати чималу кількість доказів зокрема про те, що земельна ділянка дійсно належала спадкодавцю, що він дійсно отримав державний акт, технічні характеристики земельної ділянки тощо.

З рештою, судом першої інстанції було винесено позитивне рішення про визнання права власності на земельну ділянку за моєю клієнткою в порядку спадкування.

Рішення не було оскаржено та набрало законної сили.