Кримінальна справа. Обвинувачення за ч. 3 ст. 186 КК України.

Опубліковано Nov 4, 2013 в Виграні справи

Моєму клієнтові було пред’явлено обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 3 ст. 186 КК України (Грабіж. Відкрите викрадення чужого майна).

Порушення закону полягало у тому, що він викрав з незамкненого автомобілю сумку потерпілого, що лежала на задньому сидінні, в той час як останній щось шукав у багажнику. Потерпілий оцінив вартість викраденого в нього майна в сім з половиною тисяч гривень та органи досудового розслідування з цим погодились. За санкцією вказаної статті моєму підзахисному загрожувало безумовне позбавлення волі, оскільки звільнення від відбування покарання не можна було застосувати.

Мною, як адвокатом було замовлено проведення експертизи оцінки викраденого майна, а також детально допитано потерпілого в ході розгляду справи в суді. За висновками експертизи та виходячи з показів потерпілого, мною було доведено, що шкода завдана моїм підзахисним не підпадала під кваліфікуючу ознаку – «завдання значної шкоди». У зв’язку з чим, було подано клопотання про перекваліфікацію дій мого підзахисного з ч.3 ст. 186 КК України на ч.1 ст. 186 КК України, яке було судом задоволено. Постанова суду не була оскаржена ані прокурором, ані потерпілою стороною. За результатами розгляду даної кримінальної справи моєму підзахисному було призначено покарання у вигляді штрафу.