Про встановлення порядку спілкування з дитиною. Про позбавлення батьківських прав.

Опубліковано Mar 13, 2015 в Виграні справи, Сімейне право, Статті

До мене звернулася мати малолітнього сина (Сторона 2) з проханням допомогти із судовою справою за позовом батька дитини (Сторона 1) про встановлення порядку спілкування з дитиною (про встановлення способу участі батька у вихованні дитини). Такий позов для Сторони 2 був несподіванкою, оскільки батько дитини протягом трьох років жодного разу не намагався зустрітися з дитиною, не телефонував, не вітав із днем народження, не приходив до дитячого садочку, тобто жодним чином не цікавився життям дитини та не допомагав у її утриманні. Дитина свого біологічного батька не знала та вважала своїм справжнім батьком вітчима.

Оскільки можливість для звернення із зустрічним позовом про позбавлення батьківських прав в одному провадженні була Стороною 2 втрачена, я запропонувала звернутися з позовом про позбавлення батьківських прав в окремому провадженні, що і було зроблено.

В ході судового розгляду, з мого боку, одразу було заявлено ряд необхідних клопотань, в тому числі щодо витребування висновку зі Служби у справах дітей про доцільність позбавлення батьківських прав, а також зібрано достатньо доказів та показань свідків для підтвердження факту самоусунення Сторони 1 від виконання своїх батьківських обов’язків.

За результатами засідання опікунської ради та опитування Сторони 1, Служба у справах дітей надала суду висновок про доцільність позбавлення батьківських прав.

Також факт усунення Сторони 1 від виховання своєї дитини підтвердили свідки, зокрема вихователька дитячого садочку, вітчим дитини та спільні друзі Сторін.

Разом з цим, Стороною 1 не було надано суду жодного доказу того, що він намагався поспілкуватися чи зустрітися з дитиною, в тому числі доказів фінансового утримання дитини.

За результатом розгляду двох судових справ, позов матері дитини про позбавлення батьківських прав було задоволено, а у позові батька дитини про встановлення порядку спілкування із дитиною було відмовлено.

Справи розглядалися у різних районних судах та обидва рішення набрали законної сили.