Кримінальні справи

Кожен з нас постійно чує від засобів масової інформації про чергове міліцейське свавілля, про незаконне тримання під вартою невинуватої людини, про застосування тортур на допитах тощо. Така печальна статистика говорить про те, що у нашій державі систематично порушуються права людини, передбачені Конституцією України та Європейською конвенцією про захист прав людини, що підтверджується багаточисельними рішеннями Європейського суду.

Як вберегти себе від свавілля правоохоронних органів при затриманні?

У першу чергу необхідно знати свої права, а саме:

право з моменту затримання користуватися правовою допомогою захисника (адвоката), яке передбачене ст. 29 Конституції України та ст. 20 Кримінального процесуального кодексу України;

право на свободу, передбачене ст. 12 Кримінального процесуального кодексу України, якщо на протязі 72 годин з моменту затримання, Вам не вручено рішення суду про тримання під вартою;

право на відмову давати пояснення, покази або відповідати на запитання, передбачене ст. 18 Кримінального процесуального кодексу України.

Про затримання особи, взяття її під варту або обмеження в праві на вільне пересування в інший спосіб, а також про її місце перебування має бути негайно повідомлено її близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб за вибором цієї особи.

Найчастіше, в порушення норм Кримінального процесуального кодексу України, вищевказані права не роз’яснюються затриманому, в результаті чого затримана особа під тиском, або повіривши у оманливі обіцянки слідчого, може дати показання, які погіршать її становище.

Необхідно пам’ятати, що слідчий та прокурор не зацікавлені у закритті відносно особи кримінальної справи або звільнені останньої від кримінальної відповідальності, навпаки вони намагаються як найшвидше підвищити статистику по «розкриттю» злочинів будь-якою ціною.

Трапляється випадки, коли людина вірить обіцянкам слідчого, що її звільнять від кримінальної відповідальності або призначать умовне покарання, а потім отримує вирок суду зовсім неочікуваного змісту. Це, насамперед, результат незнання кримінального процесу.

Дійсно є перелік підстав для звільнення від кримінальної відповідальності або звільнення від відбування покарання в різних категоріях злочинів, але для того, щоб суд мав змогу застосувати ці підстави в деяких випадках необхідно скласти відповідний процесуальний документ та оголосити його на передбаченій для цього стадії судового розгляду.
Якщо цей шанс втрачено, то не завжди є змога його відновити у наступних інстанціях, тому краще не сліпо довіряти стороні обвинувачення, а все ж таки звернутися до адвоката, який для цього і існує, щоб захищати від обвинувачення.

Адвокат Тетяна Олексіївна Проскура має великий досвід ведення кримінальних справ, завдяки чому завжди домагається позитивного результату для свого клієнта, а саме: звільнення від кримінальної відповідальності, звільнення від реального відбування покарання в місцях позбавлення волі, зміни міри запобіжного заходу з утримання під вартою на міру запобіжного заходу, не пов’язану із позбавленням волі, зменшення терміну відбування покарання до мінімального, перекваліфікація кримінального правопорушення (злочину), дострокове звільнення від відбування покарання, помилування, примирення винного з потерпілим тощо.

Перелік послуг, які надає адвокат:
– захист на досудовому розслідуванні та в судах всіх інстанцій (виїзди на допит та інші слідчі дії, здійснення захисту у судових засіданнях);
– складення процесуальних документів (заяв, клопотань, скарг, пояснень, дебатів тощо);
– збирання доказів (направлення запитів, замовлення висновків експертів тощо).

Обвинувачення за статтею 286 КК України

Обвинувачення за статтею 309 КК України