Розірвання шлюбу

Family-Law-AttorneyДаючи обіцянки перед вівтарем, закохані впевнені, що їх спільне життя буде наповнене щастям та гармонією, на жаль, іноді настає момент коли нещодавно кохана і бажана людина стає чужою і прийняття рішення про розірвання шлюбу вже неминуче.

“Що робити?” – питання яке виникає у першу чергу.

Насамперед треба звернутися до спеціаліста. Юридична консультація кваліфікованого адвоката в галузі сімейного права завжди буде корисною, навіть якщо, немає видимих спірних питань між подружжям.

Є загальні принципи, дії для тих, хто вирішив розірвати шлюб.

Спочатку необхідно визначити ключові нюанси:
– чи наявна взаємна згода подружжя на розірвання шлюбу?
– чи є у подружжя неповнолітні діти?

Далі діяти згідно рекомендацій наведених нижче.

Отже, якщо Ви подружжя, яке немає дітей та має спільну згоду на розірвання шлюбу, Ви маєте право звернутись до органу реєстрації актів цивільного стану з заявою про розірвання шлюбу. Через місяць від дня подання такої заяви державний орган РАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу.

Якщо Ви маєте неповнолітніх дітей чи один з подружжя не бажає розлучатися, єдиним шляхом у вирішенні цього питання буде звернення до суду з позовною заявою. Для цього Вам необхідно скласти юридично грамотну позовну заяву, сплатити судовий збір, зібрати пакет документів та подати до суду відповідно до вимог підсудності передбаченої ст.ст. 109, 110 Цивільного процесуального кодексу України.

Через деякий час суддею буде призначено судове засідання, про день і час якого Вас буде повідомлено.

З’ясувавши у судовому засіданні всі обставини життя подружжя, суд постановить рішення про розірвання шлюбу, якщо буде доведено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечили б інтересам одного з них або інтересам їхніх дітей.

Однак, якщо наявні інші обставини, такі як, необхідність стягнення аліментів, розподіл спільного майна подружжя, вагітність та інше слід звернутися за юридичною консультацією до адвоката, щоб не допустити помилки, яка може призвести до небажаних результатів.

Юридична консультація адвокатом надається комплексно по сімейному праву та включає в себе наступні питання:
– розірвання шлюбу (прядок розірвання шлюбу, особливості судового процесу про розірвання шлюбу);
– стягнення аліментів (порядок стягнення аліментів, особливості судового процесу по стягненню аліментів, перспективи відносно суми аліментів, виконання рішення про стягнення аліментів, відповідальність за ухилення від сплати аліментів);
– поділ майна (правовий порядок поділу майна подружжя, особливості судового процесу про поділ майна подружжя, перспективи поділу майна, виконання рішення про поділ майна подружжя);
– встановлення місця проживання дитини;
– позбавлення батьківських прав.

Для підготовки проекту позовної заяви про розірвання шлюбу адвокату необхідно надати наступні документи:
1. Копію свідоцтва про укладення шлюбу.
2. Копію свідоцтва про народження дитини (дітей).
3. Копію паспорту.

Розмір гонорару адвоката за ведення справи про розірвання шлюбу в суді залежить від складності справи та визначається за результатами юридичної консультації.

З повагою, адвокат Тетяна Олексіївна Проскура.
тел. (067) 659-51-28
тел. (095) 590-29-09