Спадщина

Кожен з нас рано чи пізно стикається з необхідністю оформлення спадщини, але не кожен знає як саме це зробити.

Спадкове право в Україні регулюється порівняно невеликою главою Цивільного кодексу України. Однак нюансів в процесі оформлення спадщини дуже багато.

Починаючи процес оформлення спадщини необхідно розібратися в основних положеннях про спадкування, розглянемо їх детальніше.

Спадкування – це перехід прав та обов’язків від фізичної особи померлої (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Спадщина відкривається в результаті смерті особи або оголошення її померлою на підставі рішення суду.

Час та місце відкриття спадщини визначається днем смерті особи або днем визнання особи померлою, згідно з останнім її місцем проживання. Якщо ж місце проживання спадкодавця невідоме, то місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини.

Спадкування може бути як за заповітом, так і за законом.

До об’єктів спадкування відносяться:
– нерухоме майно (квартира, дім, земельна ділянка, гараж, нежиле приміщення), яке належало спадкодавцю на праві власності;
– вклади у банку (фінансовій установі);
– страхові виплати;
– право на відшкодування шкоди, отриманої спадкодавцем, а також обов’язок відшкодувати шкоду, спричинену спадкодавцем;
– право на отримання квартири;
– інші права та виплати.

Задля реалізації свого права на спадкування необхідно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини на протязі шести місяців від дня відкриття спадщини.

Також, на протязі шести місяців можна подати заяву про відмову від спадщини або відізвати раніше подану заяву про прийняття спадщини.

Зі спливом шести місяців особі, яка прийняла спадщину та надала всі необхідні для оформлення спадщини документи, нотаріус видає свідоцтво про право власності на спадщину.

Оформлення спадщини та судові спори про спадщину є моєю спеціалізацією, оскільки за час довгого накопичення досвіду у даній галузі права, я змогла на практиці глибоко вивчити всі тонкощі ведення таких справ, а також дослідити багато «підводних каменів», що дає змогу вести спадкові справи з набагато меншими фінансовими витратами для клієнта та з гарантованим результатом.

З повагою, адвокат Тетяна Олексіївна Проскура.

тел. (067) 659-51-28

тел. (095) 590-29-09