Пропуск строку для прийняття спадщини

Законодавством України, а саме статтею 1270 Цивільного кодексу України, передбачено строк для звернення до нотаріальної контори (приватного нотаріуса) із заявою про прийняття спадщини, який складає шість місяців з моменту відкриття спадщини (день смерті спадкодавця).

Нерідко трапляється так, що спадкоємці пропускають вищевказаний строк для звернення до нотаріуса. Частіш за все причиною тому є незнання закону, а також юридично неграмотні поради людей, які не є спеціалістами у сфері права.

Що робити в разі пропусу строк для прийняття спадщини?

Для початку потрібно отримати кваліфіковану юридичну консультацію адвоката, в ході якої Ви зможете дізнатися про всі можливі варіанти отримання додаткового строку для прийняття спадщини в судовому порядку.

Деякі спадкоємці помилково вважають, що пропустили строк для прийняття спадщини, оскільки спадкоємець, який постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину незалежно від строків звернення до нотаріальної контори (приватного нотаріуса).

Якщо ж строк був пропущений, то необхідно впевнитися, що немає інших спадкоємців, які звернулися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини своєчасно або, у відповідності з Цивільним кодексом України вважаються такими, що прийняли спадщину.
За письмовою (нотаріально посвідченою) згодою вищевказаних осіб, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем її відкриття.

У тому випадку, якщо Ваша ситуація не відноситься до вищевказаних, Ви маєте право звернутися до суду із позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

У позовній заяві необхідно викласти факти, які мають бути підтверджені письмовими доказами або показами свідків, які зможуть переконати суд у тому, що строк для прийняття спадщини пропущено з поважних причин. Частіш за все такими причинами є тривала хвороба спадкоємця, перебування спадкоємця за кордоном, а також інші виключні причини.

Необхідно відмітити те, що суд не відновлює строк для прийняття спадщини, а лише визначає додатковий строк. Як свідчить судова практика, такий строк в рішеннях суду складає від 1 до 3 місяців.

Вартість гонорару адвоката за ведення судової справи про визначення додаткового строку для прийняття спадщини залежить від складності справи та визначається за результатами юридичної консультації.

З повагою, адвокат Тетяна Проскура.

тел. (067) 659-51-28

тел. (095) 590-29-09