Поділ нерухомого майна юридичних осіб

Сьогодні трапляються випадки коли дві або більше юридичні особи спільно володіють нерухомою спорудою (будинок, нежитлова споруда чи приміщення), і їм доводиться стикатися з такою проблемою, як неможливість поділити майно із припиненням права спільної часткової власності.

Навряд чи кожен з співвласників бажає бути залежним від сусіда в питаннях розпорядження своїм майном, що належить йому на праві спільної часткової власності.

Більше того, навіть отримати кредит під заставу майна, що перебуває у спільній частковій власності – неможливо.

У зв’язку з цим виникає питання – як поділити майно із припиненням права спільної часткової власності, отримати окрему адресу будівлі та розпоряджатися своїм нерухомим майном на свій розсуд?

Більшість юристів пропонують звернутися до суду з позовом про поділ майна, пояснюючи це найпростішим вирішенням питання, але потрібно мати на увазі, що поділ нерухомого майна із припиненням права спільної часткової власності в судовому порядку вирішується тільки в тому випадку, коли одна із сторін ухиляється від укладення договору про поділ нерухомого майна, як це передбачено ст. 367 Цивільного кодексу України.

З іншого боку, якщо навіть обидві сторони згодні укласти договір про поділ майна, -проблему ще не вирішено.
Так, необхідно знайти нотаріуса, який має досвід в проведенні подібних угод та погодиться такий договір посвідчити та внести в реєстр.

В моїй практиці нараховується вже не одна успішно укладена угода про поділ нерухомого майна між юридичними особами, тому звертаючись до мене, Ви можете бути впевнені, що підготовка документів, організація та реєстрація угоди відбудеться юридично грамотно та в найкоротший термін.

Вартість послуг адвоката за організацію та супроводження підписання та реєстрації договору про поділ майна є договірною.

З повагою, адвокат Тетяна Проскура.

тел. (067) 659-51-28
тел. (095) 590-29-09